MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU

Organizację 13. Podlaskiej Oktawy Kultur planowaliśmy już od ubiegłego roku. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała konieczność zmiany formuły tegorocznej edycji festiwalu. Mając na uwadze popularność Oktawy wśród wielu mieszkańców województwa podlaskiego i przybywających gości, nie chcemy zostawiać ich w pustej przestrzeni.

Podlaską Oktawę Kultur w zmienionej formule organizujemy w listopadzie. Zaplanowaliśmy dwie odsłony festiwalu. Chcemy zaprezentować Requiem ludowe, a następnie występy zespołów folklorystycznych. Odbędą się one w przestrzeni zamkniętej. Jeden z koncertów odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

O szczegółach dotyczących festiwalu poinformujemy wkrótce.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”  to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata.

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Sukces wydarzenia jest również rezultatem stale poszerzającej się współpracy regionalnej i międzynarodowej zaangażowanych w jego organizację samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, sponsorów i artystów. Współpraca ta natomiast przyczynia się do zwiększania atrakcyjności regionu zarówno wśród jego mieszkańców, jak i licznych turystów.